Intiacia

Intiacia

Francuska grupa telekomunikacyjna ITANCIA wdraża system IFS Applications 10 w 10 krajach na całym świecie

8 listopada 2018

Kompleksowe rozwiązanie ERP firmy IFS wesprze pracowników ITANCIA w 13 lokalizacjach na terenie Europy i Afryki

Utworzona we Francji w 1991 r. firma ITANCIA początkowo zajmowała się sprzedażą używanego sprzętu telefonicznego firmom, a następnie dywersyfikując i rozszerzając ofertę o dystrybucję sprzętu telekomunikacyjnego i infrastruktury sieciowej, naprawy sprzętu elektronicznego, usługi o wartości dodanej oraz „szyte na miarę” rozwiązania logistyczne. ITANCIA działa na terenie 80 krajów poprzez 10 własnych filii i 3400 partnerów handlowych i odnotowuje coroczny wzrost o około 20%.

Aby wesprzeć swój szybki rozwój, ITANCIA musiała zastąpić swój dotychczasowy system biznesowy elastycznym i w pełni zintegrowanym rozwiązaniem.

„Po przeprowadzeniu kompleksowej analizy naszych procesów biznesowych z pomocą firmy konsultingowej, skontaktowaliśmy się z kilkoma dostawcami oprogramowania, którzy mogliby zaspokoić nasze potrzeby, i wybraliśmy dwóch najlepszych, w tym IFS” – powiedział Nicolas Cailleau, dyrektor firmy ITANCIA IT.

Firma ITANCIA wybrała IFS ze względu na elastyczność oferowanego rozwiązania oraz wiedzę specjalistyczną i doświadczenie, jakimi wykazał się zespół IFS.

Nicolas Cailleau dodał: „IFS oferuje w pełni zintegrowane rozwiązanie, które idealnie zaspokaja potrzeby firmy ITANCIA, zarówno te bieżące, jak i przyszłe. Możliwość konfigurowania rozwiązania bez potrzeby skomplikowanych zmian w kodzie również było istotnym czynnikiem wpływającym na naszą decyzję. Duże znaczenie miał również zespół IFS, którego profesjonalizm i głębokie zrozumienie naszych potrzeb biznesowych jeszcze bardziej nas przekonały. Wierzymy, że IFS Applications 10 przyczyni się do przyspieszenia naszego rozwoju i wydajności”.

Yann Pineau, prezes zarządu ITANCIA, powiedział: „ITANCIA dąży do osiągnięcia tytułu wiodącego dystrybutora w zakresie biznesowych rozwiązań telefonicznych i infrastruktury sieciowej w Europie i Afryce. Aby zasłużyć na pokładane w nas zaufanie, musimy się wyróżniać i być innowacyjni w rozwijaniu generujących przychód i przyjaznych środowisku usług i rozwiązań. System IFS Applications 10 pomoże nam osiągnąć ten cel, umożliwiając nam większą elastyczność i zwiększając naszą wydajność”.

Przewidując przyszłe rekrutacje pracowników w perspektywie krótko- i średnioterminowej spowodowane rozwojem firmy, ITANCIA zdecydowała się wdrożyć to rozwiązanie we wszystkich 13 lokalizacjach we Francji, Włoszech, Niemczech, Hiszpanii, Belgii, Portugalii, Maroku, Tunezji, na Wybrzeżu Kości Słoniowej i w Senegalu. System IFS Applications obejmie procesy o znaczeniu krytycznym obejmujące zarządzanie łańcuchem dostaw, produkcję, zarządzanie usługami serwisowymi, CRM, kadry oraz finanse.

Amor Berkar, dyrektor IFS we Francji, dodał: „Jesteśmy dumni, że zostaliśmy wybrani przez firmę ITANCIA do zapewnienia wsparcia międzynarodowego rozwoju firmy. ITANCIA to firma, która dynamicznie się rozwija i której potrzeby biznesowe wymagają elastycznego rozwiązania. Cieszymy się na długoterminową współpracę i przyczynienie się do międzynarodowego rozwoju ITANCIA”.

 

O firmie ITANCIA

Utworzona we Francji w 1991 r. firma ITANCIA początkowo zajmowała się sprzedażą używanego („ekologicznie przetworzonego”) profesjonalnego sprzętu telefonicznego, a niedługo potem rozszerzyła ofertę o dystrybucję sprzętu telekomunikacyjnego i infrastruktury sieciowej, naprawy sprzętu elektronicznego, usługi o wartości dodanej oraz „szyte na miarę” rozwiązania logistyczne. ITANCIA dąży do osiągnięcia pozycji wiodącego dystrybutora o wartości dodanej w zakresie biznesowych rozwiązań telefonicznych i infrastruktury sieciowej w Europie i Afryce. Aby potwierdzić zaufanie, którym została obdarzona, firma ITANCIA zdecydowała, że będzie inna i innowacyjna, będzie rozwijać usługi o wartości dodanej, które generują przychód, eksponować różnicujące je czynniki oraz szanować środowisko. Dzięki 10 spółkom zależnym i 3400 sprzedawcom, ITANCIA działa na terenie 80 krajów i zatrudnia 330 pracowników. Cała grupa może poszczycić się 20-procentowym globalnym wzrostem odnotowywanym co roku.

Więcej informacji można znaleźć na stronie www.itancia.com lub obserwując konto ITANCIA na LinkedIn i Twitterze.

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!