Jackon

Jackon

Wiodący producent polistyrenu wdroży system IFS Applications w chmurze w całej międzynarodowej organizacji

4 grudnia 2018

Założona w 1956 r. w Norwegii spółka Jackon zatrudnia pracowników w 21 lokalizacjach na terenie sześciu krajów. Aby wesprzeć dynamiczny rozwój i zapewnić przejrzystość wszystkich swoich operacji, firma musiała wymienić swoje dotychczasowe systemy na nowoczesną i w pełni zintegrowaną platformę planowania zasobów przedsiębiorstwa (ERP). W wyniku przetargu, do którego stanęło kilka wiodących dostawców rozwiązania ERP, Jackon wybrał IFS Applications 10.

Kompleksowe rozwiązanie od IFS zapewni firmie Jackon narzędzia do szczegółowego planowania działalności oraz ulepszony system kontroli procesów produkcyjnych. Dzięki intuicyjnemu przeglądarkowemu interfejsowi IFS Aurena, pracownicy magazynu będą mogli realizować transakcje w czasie rzeczywistym za pomocą urządzeń przenośnych. Dzięki wdrożeniu kompleksowego rozwiązania, które zapewnia płynny przebieg procesu, od ofertowania przez produkcję aż po dostawę i usługi posprzedażowe, Jackon będzie również mógł zapewnić lepszą obsługę klienta.

„Szukaliśmy przyszłościowego rozwiązania, które oferuje szeroką funkcjonalność mogącą wesprzeć naszą bieżącą działalność i przyszły rozwój naszej firmy” – mówi Stein Trygsland, dyrektor generalny firmy Jackon. „Bardzo cieszymy się, że rozwiązanie IFS pomoże nam usprawnić procesy biznesowe i uzyskać jeszcze większą skuteczność procesu produkcyjnego w naszej międzynarodowej organizacji”.

Elni Kullmer, dyrektor IFS w Skandynawii, dodaje: „Bardzo cieszymy się, że firma Jackon zdecydowała się na współpracę z IFS w obliczu dalszego rozwoju działalności w skali międzynarodowej. Cieszymy się, że będziemy mogli wesprzeć procesy wewnętrzne i zewnętrzne w całym łańcuchu wartości firmy Jackon i pomóc w dalszym zwiększeniu jej ogólnej efektywności”.

System IFS Applications 10 zostanie początkowo wdrożony w zakładach na terenie Skandynawii, a następnie w Finlandii. Proces wdrożeniowy rozpoczyna się 1 grudnia, a uruchomienie systemu zaplanowane jest na październik 2019 r.

O firmie Jackon Group

Jackon Group to przedsiębiorstwo rodzinne założone w 1956 r. w Fredrikstad, w Norwegii. Jest to jeden z wiodących producentów produktów z EPS (elastycznego polistyrenu) i XPS (polistyrenu ekstrudowanego). Jackon Group zatrudnia ponad 800 pracowników w 6 krajach i 18 lokalizacjach. Dodatkowe informacje są dostępne na stronie www.jackon.com.

 

 

 

 

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!