EP Engenharia

EP Engenharia

EP Engenharia — dostawca rozwiązań z zakresu ochrony środowiska — wdroży system IFS Applications™ 9

7 lipca 2016

Brazylijska firma zajmująca się uzdatnianiem wody będzie zarządzać i usprawniać złożone procesy inżynieryjne za pomocą wszechstronnego rozwiązania ERP firmy IFS.

Założona w 1974 roku w Sao Paulo firma EP oferuje rozwiązania z zakresu inżynierii procesowej, produkcji oraz analizy chemicznej i produktów z zakresu uzdatniania ścieków i wody. Dzięki swoim czterem brazylijskim oddziałom firma jest obecnie jednym z liderów sektora uzdatniania ścieków, obsługujących branżę motoryzacyjną, spożywczą, petrochemiczną, celulozowo-papierniczą oraz lotniczą.

Firma EP Engenharia poszukiwała zintegrowanego rozwiązania biznesowego umożliwiającego optymalizację procesów przedsiębiorstwa, które jednocześnie zwiększyłoby efektywność firmy w kluczowych obszarach jej działalności, takich jak zarządzanie projektami, finanse, produkcja, projektowanie oraz zarządzanie jakością i dostawcami. Po wnikliwej analizie oferowanych rozwiązań firma EP zadecydowała o wdrożeniu systemu IFS Applications™ 9.

„Wybraliśmy system IFS Applications™ z uwagi na jego intuicyjny i bardzo elastyczny interfejs oraz fakt, że umożliwia on tworzenie spersonalizowanych pulpitów i raportów” — powiedział Rogerio Toledo de Almeida, dyrektor ds. sprzedaży w firmie EP. „Na korzyść firmy IFS przemówiło między innymi samo oferowane przez nią wszechstronne rozwiązanie branżowe, jak również wiele sukcesów odniesionych w obsłudze branż projektowych i produkcyjnych. System firmy IFS umożliwi nam zwiększenie efektywności wielu obszarów naszej działalności, w tym usprawni zarządzanie projektami, co ma dla nas szczególne znaczenie”.

Prezes Latin IFS, Lávio Falcao, dodaje: „Firma IFS jest znana z dostarczania produktów i usług wielu cenionym firmom z branży projektowej i produkcyjnej. Cieszymy się, że system IFS Applications™ 9 pomoże firmie EP ulepszyć obsługę złożonych projektów inżynieryjnych. Jesteśmy przekonani, że nasze rozwiązanie wspomoże rozwój firmy, dostarczając dane w czasie rzeczywistym oraz usprawniając procesy decyzyjne”.

Więcej informacji na temat zaangażowania firmy IFS w pomoc przedsiębiorstwom z branży projektowej i konstrukcyjno-budowlanej zawiera strona www.ifsworld.com/en/industries/engineering-construction-infrastructure.

O firmie EP

Firmę EP założono w 1974 roku. Oferowała ona rozwiązania z zakresu ochrony środowiska dzięki niezrównanemu doświadczeniu zdobytemu w branżach motoryzacyjnej, spożywczej, petrochemicznej, opakowaniowej, technologicznej, chemicznej, celulozowo-papierniczej, lotniczej, metalurgicznej, składowania odpadów i agrochemicznej. Firma oferuje spersonalizowane rozwiązania z zakresu odsalania wody, przetwarzania ścieków i zastosowań związanych z ich ponownym wykorzystaniem. Przez ponad 40 lat swojego istnienia firma EP założyła lub obsługuje oczyszczalnie wody i ścieków w całej Brazylii. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.epengenharia.com.br.

InfoConsulting Sp. z o.o.