ERP-Project-InfoConsulting

ERP-Project-InfoConsulting

Borr Drilling wdraża IFS Applications

8 stycznia 2019

Borr Drilling to międzynarodowy wykonawca wiertniczy z flotą składającą się z 36 platform wiertniczych, z czego 9 obecnie jest w budowie. Aby wesprzeć realizację swojego celu, tj. uzyskanie roli wiodącego dostawcy wiertnic podnośnych i usług wiertniczych a także aby wzmocnić skuteczność swoich działań, spółka Borr zdecydowała się wymienić dotychczasowy system do zarządzania przedsiębiorstwem.

Uznając szybkie wdrożenie za swój priorytet, firma wybrała system IFS Applications oferujący niezawodne funkcje z przeznaczeniem dla branży wykonawców morskich odwiertów. Rozwiązanie IFS wspiera procesy biznesowe o krytycznym znaczeniu, w tym zarządzanie majątkiem przedsiębiorstwa (EAM), wymianę danych między obiektami na lądzie i morzu, zarządzanie łańcuchem dostaw, finanse, a także zarządzanie dokumentacją.

W branży odwiertów naftowo-gazowych kluczowe znaczenie ma kompleksowy wgląd na żądanie w stan techniczny platformy. Wysoki priorytet dla operatorów platform wiertniczych ma również obsługa techniczna, jako że w istotny sposób wpływa na wielkość oszczędności i płynniejsze działanie. System IFS Applications zapewni, aby wszystkie składniki infrastruktury krytycznej były pod ciągłym nadzorem, umożliwiając firmie przewidywanie występowania usterek i przypadków zmniejszenia wydajności pracy, zanim takie zdarzenia będą miały miejsce. Rozwiązanie umożliwi spółce Borr szybciej i efektywniej zarządzać obsługą techniczną o znaczeniu krytycznym, certyfikatami, łańcuchem dostaw i finansami, a wszystko dzięki jednemu, zintegrowanemu systemowi.

Elni Kullmer, dyrektor IFS w Skandynawii powiedziała: „Dokładamy wszelkich starań, aby pomóc firmie Borr osiągnąć wyznaczony cel i uzyskanie pozycji wiodącej, morskiej spółki wiertniczej. Sukces projektu wynika ze starań podjętych przez wysoko wykwalifikowany zespół ekspertów z wieloletnim doświadczeniem w dostarczaniu rozwiązań wielu wiodących na świecie firm z sektora ropy i gazu. Firma Borr zwróciła się do nas ze względu na nasze doświadczenie i wydajną metodologię wdrażania, a także na sposób, w jaki jesteśmy w stanie spełnić oczekiwania przedsiębiorstwa. Cieszymy się, że będziemy kontynuować naszą współpracę z firmą Borr i oczekujemy z niecierpliwością jej poszerzenia”.

Od ponad 20 lat IFS współpracuje z właścicielami dużych, mobilnych, morskich obiektów, w tym Maersk Drilling, Rowan Companies, Odfjell Drilling, Aro Drilling, BW Offshore, Borr Drilling, Floatel International, Transocean, Maersk Supply Service, PGS, Mermaid Marine oraz Yinson Berhad.

Więcej informacji na temat sposobu, w jaki IFS wspiera przedsiębiorstwa z sektora ropy i gazu można znaleźć na stronie: www.ifsworld.com/corp/industries/oilfield-service-software/.

 

O firmie Borr Drilling

Borr Drilling to międzynarodowy wykonawca odwiertów, który jest właścicielem i operatorem wiertnic podnośnych
o nowoczesnej i zaawansowanej projektowo konstrukcji i świadczy usługi wiertnicze na rzecz przemysłu poszukiwań
i wydobycia ropy naftowej i gazu ziemnego w skali światowej, na wodach o głębokości do ok. 400 stóp (ok. 122 m). Dzięki niskiemu poziomowi kosztów, silnej i doświadczonej kulturze organizacyjnej połączonej z unikalną strukturą kapitału, Borr Drilling zostało stworzone, aby dużo zmienić. Więcej informacji można znaleźć na stronie: http://borrdrilling.com/.

 

 

 

InfoConsulting Sp. z o.o.