Aqmet

Aqmet

Aqmet zwiększa efektywność działań, wdrażając IFS Applications™™ 9

7 listopada 2016

Firma Aqmet, producent z branży mechaniki precyzyjnej, wdrożyła system IFS Applications™™ 9 w celu usprawnienia kluczowych procesów biznesowych.

Firma Aqmet specjalizuje się w produkcji szaf metalowych ze zdalnie sterowanym elektronicznym dostępem, takich jak paczkomaty, pralniomaty i urządzenia do automatycznego wydawania narzędzi. Ponadto firma produkuje m.in. formy do opakowań z tworzyw sztucznych oraz piaskarki kabinowe i myjki ciśnieniowe do czyszczenia elementów metalowych. Ofertę Aqmet uzupełniają usługi w zakresie wycinania, gięcia i spawania elementów metalowych.

Przed wdrożeniem systemu IFS Applications™™ 9 w firmie Aqmet używano szeregu działających niezależnie narzędzi IT wspomagających zarządzanie, ale brak spójności danych pochodzących z wielu źródeł utrudniał podejmowanie decyzji zarządczych.

Po przeprowadzeniu analizy różnych systemów ERP dostępnych na rynku zarząd firmy Aqmet Sp. z o.o. podjął decyzję o wyborze systemu IFS Applications™ 9, który najlepiej spełniał wymagania dotyczące funkcjonalności i elastyczności rozwiązania.

Wdrożenie przeprowadziła firma InfoConsulting, platynowy partner IFS Partner Network w Polsce. Wdrożenie IFS Applications™ 9 zapewniło centralizację danych w firmie oraz umożliwiło kadrze zarządzającej dostęp do informacji w czasie rzeczywistym, ułatwiając szybkie i trafne podejmowanie decyzji biznesowych.

Rozwiązanie firmy IFS wspomaga zarządzanie finansami, produkcją, dystrybucją i remontami. „IFS Applications™ 9 pozwolił nam na usprawnienie zarządzania naszym przedsiębiorstwem i zwiększenie efektywności pracy. Elastyczność i skalowalność systemu ułatwi nam rozwój i umożliwi szybkie reagowanie na zmieniające się potrzeby klientów” – mówi Marcin Kurowski, dyrektor Aqmet Sp. z o.o.

„Niezwykle istotna dla sprawnego przebiegu wdrożenia systemu IFS Applications™ 9 była doskonała współpraca zespołu wdrożeniowego firmy Aqmet z naszymi konsultantami. Dzięki temu mogliśmy szybko reagować na pojawiające się kwestie i w terminie zrealizować wszystkie założone cele” – podkreśla Mirosław Kamiński, prezes zarządu InfoConsulting. Marcin Taranek, prezes IFS CEE, dodaje: „Cieszymy się, że dzięki naszemu rozwiązaniu firma Aqmet usprawniła swoją działalność. Jesteśmy przekonani, że IFS Applications™ pomoże firmie Aqmet w dalszym rozwoju i pozwoli na wzmocnienie przewagi konkurencyjnej na rynku producentów z branży metalowej”.

O firmie Aqmet

Firma powstała w 1988 roku. Na początku działalności zajmowała się produkcją form do tworzyw sztucznych. W ciągu ostatnich kilkunastu lat spółka znacząco poszerzyła swoją działalność. Obecnie specjalizuje się w produkcji automatycznych urządzeń nadawczo-odbiorczych. Aqmet posiada wysoko wykwalifikowaną kadrę pracowników, nowoczesny park maszynowy oraz profesjonalną lakiernię proszkową. Firma prowadzi jednocześnie działalność usługową w zakresie prototypowania maszyn i urządzeń, malowania proszkowego, wycinania, gięcia i spawania elementów metalowych. Aqmet jest dostawcą paczkomatów dla firmy InPost SA należącej do Grupy Integer.pl SA. Więcej informacji: http://www.aqmet.com.pl/

InfoConsulting Sp. z o.o.